Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Про це повідомляє заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Разом із профільним комітетом ВРУ йде робота над відповідним законопроектом.

«Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента, – зазначила Ганна Маляр. – Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають».

Заступниця міністра також зазначила, що на сьогодні в державі немає гострої потреби  суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб скоротить перелік військово-облікових спеціальностей для жінок до оптимальної потреби.

«Ще раз нагадую – йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою», – наголосила Ганна Маляр.