Міністерство енергетики категорично проти імпорту електроенергії з Білорусі та Російської Федерації. На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець, відповідаючи на питання журналістів під час брифінгу, присвяченого результатам 100 днів роботи на чолі Міненерго.

«Хочу наголосити, що Міністерство енергетики виступає за збільшення експорту електроенергії за всіма напрямками, в залежності від кон’юнктури на ринку. Але ми заперечуємо імпорт електроенергії до нашої країни. За нашими розрахунками на цей і наступний роки ми не бачимо потреби в імпорті. Наших потужностей достатньо для забезпечення внутрішніх споживачів і експортного постачання електроенергії», – зауважила Ольга Буславець.

Урядом підтримано ініціативу Міністерства і запропоновано зміни до законодавства, якими передбачено тимчасову, до кінця наступного року, заборону імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі.

В.о. Міністра повідомила, що Україна виконує плани синхронізації вітчизняної енергосистеми з європейською і навіть припущення щодо можливого імпорту електроенергії з Білорусі та Росії становить під загрозу виконання зазначених евроінтеграційних планів.

«Ми взяли курс на європейську інтеграцію. А саме – на повну технічну синхронізацію з європейськими енергетичними системами ENTSO-E. Синхронізація дозволить інтегруватись до європейського ринку та мати реальну конкуренцію. Для виконання планів нам потрібно у 2022 році протягом тижня провести відповідне тестування, на час якого необхідно від’єднатись від енергосистем Росії та Білорусі. Будь-які розмови про імпорт електроенергії з цих держав є перешкодою для нашої подальшої повної технічної синхронізації, послаблюють нашу генерацію і унеможливлюють виконання наших планів. А ми маємо думати і працювати стратегічно», – заявила в.о. Міністра.