На столі переговорів – «українська модель гарантій безпеки». Це означає жорсткий договір з низкою країн-гарантів, які беруть на себе чіткі юридичні зобов'язання активно перешкоджати атакам на Україну. Про це повідомив член української делегації у переговорах з РФ, радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк.

«Безперечно, ми розуміємо спробу наших партнерів залишитися ініціативною стороною в переговорному процесі. Звідси слова про шведську чи австрійську моделі нейтралітету, – пише у своєму Telegram-каналі Подоляк. –  Але Україна зараз перебуває у стані прямої війни з РФ. Тому модель може бути лише українською і лише про юридично вивірені гарантії безпеки. І жодних інших моделей чи варіантів».

По-перше, це абсолютні гарантії безпеки.

«Дієві, а не протокольні чи «будапештські», – наголошує Михайло Подоляк. – А це означає, що підписанти гарантій не стоять осторонь у разі нападу на Україну, як сьогодні. Але беруть активну участь на боці України в конфлікті та офіційно забезпечують нам негайне постачання необхідного обсягу зброї. По-друге, Україна більше не хоче залежати від бюрократичних процедур, які дозволяють чи не дозволяють закривати небо від тих самих крилатих ракет. Нам потрібні прямі й жорсткі гарантії того, що небо обов'язково буде закрите».

Михайло Подоляк додає, що Україна ніколи не була мілітаристською державою, яка б нападала чи планувала напасти на сусідів – на відміну від цих сусідів. Саме тому сьогодні Україна хоче мати справді потужний пул союзників із чітко прописаними гарантіями безпеки.