Майже вісім місяців українці протистоять повномасштабному російському вторгненню. У цій героїчній боротьбі надійною опорою України та її оборонців є Група Метінвест. Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

З перших днів війни й до сьогодні позиція Метінвесту й акціонерів компанії залишається незмінною – допомагати Україні перемогти у війні. На цю мету спрямовано максимум зусиль, можливостей і ресурсів бізнесу. Щоб посилити обороноздатність держави, Метінвест налагодив системне постачання на фронт амуніції, тактичного обладнання, засобів пересування, захисних споруд тощо. Загалом на проєкти підтримки українських оборонців Метінвест уже направив 1,3 млрд грн. В тому числі – в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова.

Ми допомагаємо Україні, українській армії захистити суверенітет нашої країни та перемогти, а українцям – вижити й вистояти.

— Рінат Ахметов

БОРОНИМО ЗАХИСНИКІВ

Одним із наймасштабніших проєктів Метінвесту з 24 лютого є забезпечення оборонців сучасною амуніцією. Кожен десятий бронежилет, який захищає наших військових, виготовлений зі сталі Метінвесту. Наразі українських воїнів захищатимуть 150 тисяч бронежилетів.

Частина бронежилетів закуповується закордоном, але більшість – виготовляється в Україні. З березня 2022 року, одночасно з закупівлею готових рішень, на підприємствах Метінвесту почали налагоджувати власне виробництво сталі для виготовлення жорстких елементів захисту бронежилетів. 

Завдяки впровадженню нової технології, коригуванню хімічного складу сплавів, параметрів гарячої прокатки листа та термічної обробки готових виробів, фахівцям Метінвесту вдалося знизити товщину пластин з початкових 8,0-8,2 мм до 6,3-6,7 мм при збереженні їх кулестійкості на рівні 4 класу за ДСТУ 8782:2018. Такі показники властиві кращим світовим сталевим аналогам, дозволяють значно знизити загальну вагу бронеелементів й підвищити мобільність воїнів. 

Завдяки плідній співпраці Групи Метінвест з партнерами армія щомісяця отримує десятки тисяч готових до використання пластин.

Броню доставляють військовослужбовцям Збройних Сил України, Національної гвардії, Головного управління розвідки Міністерства оборони України та іншим військовим структурам. Особлива увага приділяється співробітникам компанії, котрі боронять Україну на бойових позиціях. Також Метінвест дбає про захист для працівників комунальних підприємств, рятувальників, військових медиків. Окрім бронежилетів, Метінвест передав оборонцям 21 тисячу касок і шоломів.

Окремим напрямком допомоги є передача на фронт спеціальних мобільних укриттів для зміцнення окопів і додаткового захисту воїнів. Технологію їх виробництва освоїли на запорізьких підприємствах Метінвесту. Над виготовленням одного укриття працюють зо 10 фахівців, які працюють над кожною конструкцією приблизно 10 днів. Спільними зусиллями вдалося виготовити вже 25 металевих капсул.

Щоб виготовити укриття, фахівці переналаштували обладнання, закупили спецсталь, валки й старанно працювали над старими кресленнями. Всередині металевих конструкцій є всі необхідні умови для комфорту бійців. Зокрема, місця для буржуйок і виходи для труб, стоки для води, запасний вихід із драбиною. 

Метінвест передав на фронт уже 25 мобільних металевих укриттів

ТАКТИЧНА ПЕРЕВАГА

Задля посилення переваги наших бійців під час бойових дій компанія передає різноманітне тактичне обладнання. Захисники України вже мають від Метінвесту понад 800 дронів. Щодня з їх допомогою військові збирають і передають дані про пересування чи розташування ворога, наводять і коригують артилерію. Чергову – рекордну партію безпілотників – отримали військовослужбовці Головного управління розвідки та Сухопутних військ України. Для них компанія придбала одразу 300 дронів. Загальна вартість обладнання склала приблизно 50 млн грн.

Також з початку війни Метінвест передав на фронт 1600 тепловізорів, зокрема, розвідникам ГУР. Завдяки сучасному обладнанню наші військові на крок випереджатимуть агресора з точки зору «очей». Адже воно здатне відстежувати ворога вночі та в умовах поганої видимості.

Група Метінвест усіляко підтримує військових, які мужньо протистоять загарбникам і крок за кроком звільняють нашу землю. Ми розуміємо, що саме завдяки ЗСУ підприємства компанії мають змогу працювати, щоб підтримувати економічну сталість України та дбати про людей. Тому компанія робить усе можливе, щоб воїни мале сучасне обладнання, техніку та надійний захист. Віримо, що це допоможе захисникам і захисницям більш ефективно нищити ворога та берегти себе – заради нашої спільної перемоги.

Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

Для здійснення перевезень, передислокації та укріплення позицій військових Метінвест надав українській армії 268 одиниць транспорту. Це спецмашини з підприємств та автівки, які компанія закупила та доставила з-за кордону. Серед життєво важливої техніки – 20 спеціалізованих машин швидкої допомоги для військових медиків. Вони допомагатимуть з евакуацією бійців з місця поранення чи стабілізаційного пункту до шпиталю. 

СТАЛЬ ДЛЯ ЗАХИСТУ

Для виготовлення захисних елементів на фронтові автівки Метінвест-СМЦ постачає спецсталь. Так само, як і пластини для бронежилетів, їх можна отримати безплатно за запитом військових частин, ТРО, комунальних структур та окремих бійців

Для заправлення автомобілів і військової техніки Метінвест передає ЗСУ та теробороні пальне. Від початку війни в різних містах присутності компанії оборонці отримали вже 500 000 літрів. Це є суттєвою підтримкою для армії, особливо в умовах дефіциту на ринку, що найбільш гостро відчувався в перші місяці війни.

НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ НЕ БУВАЄ МАЛЕНЬКИХ КРОКІВ

Щоб завадити наступу ворога, Метінвест передав армії приблизно 76 тисяч залізних їжаків, виготовлених партнерами та на підприємствах компанії. Також метал, який безплатно відвантажує Метінвест-СМЦ, є в тисячах інших металовиробів для потреб військових: мінібастіонах, саперних кішках для дистанційного розмінування територій, різних видах польових пічок, полум’ягасниках, будівельних скобах, перехідниках для рукавів – деталей, необхідних для роботи авторозливних станцій тощо. 

Зокрема, спільно з Укртрансгазом компанія запланувала виготовити приблизно 5000 різноманітних речей із металу для потреб наших захисників. Наразі спеціалісти роблять більше печей-буржуйок, бо в холоди на них буде великий попит серед військових.

Також українські оборонці отримують від Метінвесту медичні вантажі. Щоб допомогти медикам рятувати життя поранених бійців, компанія передала понад 31 тисячу аптечок і кровоспинних турнікетів. Окрім того, системно забезпечує шпиталі медичним обладнанням, препаратами та витратними матеріалами.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

 

Відео: Збутова компанія Метінвест-СМЦ безплатно відвантажила Львівському Оборонному Кластеру понад 500 тонн сталевих листів. З них виготовили значну частину з 80 тисяч бронежилетів для захисників.