В умовах повномасштабної війни Група Метінвест виступає надійною опорою захисників України. В межах підтримки ЗСУ компанія співпрацює з благодійним фондом PULSE, який навчає тактичної медицини українських військовослужбовців. На розвиток цього напрямку Метінвест уже виділив 4 млн грн.

Навички надання першої допомоги є невіддільною складовою сучасної підготовки військовослужбовців ЗСУ. Вони дають можливість підтримати життя пораненого до надання кваліфікованої медичної допомоги. У воєнний час чисельність захисників України суттєво збільшилась, тож потреба у кваліфікованій медпідготовці військових також зросла.

В Україні тактичну медицину розвиває благодійний фонд PULSE, заснований ще на початку повномасштабного вторгнення РФ. Серед іншого, фахівці проводять навчання для ЗСУ та інших оборонних підрозділів. Завдяки фінансовій підтримці донорів тренінги для військових проводяться безплатно.

Місію PULSE підтримує Група Метінвест. У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова вже спрямувала на розвиток тактичної медицини 4 млн грн. Усі кошти йдуть на організацію навчання в зоні бойових дій. Фінансування дозволяє першою чергою забезпечити матеріально-технічну базу навчання: якісні матеріали для відпрацювання навичок, логістику, оплату послуг інструкторів.


ДОПОМОГА В ЦИФРАХ

З березня по листопад 2022 року базову тактично-медичну підготовку від інструкторів PULSE пройшли понад 10 тисяч військовослужбовців. Усього є потреба в навчанні приблизно мільйона людей.

 

Зараз інструктори PULSE одночасно працюють на декількох напрямках, тому числі в тилу угруповання військ, що захищають Донеччину. Зокрема, навчання з тактичної медицини від PULSE пройшли воїни 35-ї окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Остроградського.

– До тренувань були залучені практично всі наші медики. Це бойові медики взводів, старші бойові медики, санінструктори, фельдшери й евакуаційні бригади. Більшість із них мають чималий досвід, який вони здобули під час АТО/ООС. Але були й ті, хто лише пройшов двотижневі курси з надання першої медичної допомоги. Для них цей курс став особливо цінним. Зазвичай у підрозділі наші медики навчаються практично щодня, а ось подібний тренінг проходить вдруге. Сподіваюся, що нам вдасться організовувати симуляційні тренінги частіше, адже вони дають змогу підтримувати наших медиків у постійній бойовій готовності, – зауважив майор медичної служби Олег ПАЛАС.


ФАКТ

PULSE навчає представників майже всіх видів військ: Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-Морські сили, Командування Медичних сил, Службу безпеки України, Національну поліцію, Державну службу з надзвичайних ситуацій, розвідувальні та спеціальні частини тощо.

 

Мета навчання від PULSE – не просто дати базові навички для надання само- та взаємодопомоги на полі бою, а зробити систему підготовки українських військових ідентичною американській – за протоколом TCCC (Tactical Combat Casualty Care).

– На мою думку, одна з найдраматичніших речей у війні, яку розв’язала росія, – це те, що вороги втрачають немотивованих військових з низьким моральним рівнем, а Україна втрачає сильних, сміливих патріотів. Наш обов'язок і наш стратегічний інтерес – зберегти життя цих людей. Найкращий у світовій історії відсоток тих, що вижили, до кількості поранених має американська армія в Іраку та Афганістані. У них гинув усього один із 10 поранених. Це сталося завдяки розвитку технологій захисту, комунікацій, логістики, але першою чергою через впровадження медичної системи TCCC. Це найкращий результат за всю історію воєн, і саме таких цифр ми маємо прагнути. Для цього інструктори PULSE прямо зараз навчають людей у полях, відпрацьовуючи практичні навички, а консультанти підтримують розвиток тактичної медицини у з'єднаннях, силах, службах та підрозділах. Важливо перемогти та зберегти всі життя, які ми можемо зберегти. – Федір СЕРДЮК, засновник благодійного фонду PULSE.

Сутність навчання військових полягає в напрацюванні практичних навичок, адже саме це дозволяє надавати допомогу у важких, небезпечних і стресових умовах. Для навчання використовуються сучасні турнікети, гемостатичні та перев'язувальні засоби, різноманітне обладнання для забезпечення прохідності дихальних шляхів, оклюзійні наліпки й голки для декомпресії, зігрівальне та протигіпотермічне спорядження тощо. У навчальних цілях також застосовується широка номенклатура манекенів і симуляційного спорядження.


ФАКТ

Частиною стратегії PULSE з підтримки Сил Оборони України у розвитку тактичної медицини є підготовка та координація інструкторських груп усередині ЗСУ.

 

– У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест робить все від себе залежне, щоб якомога більше захисників України повернулися додому. За вісім місяців повномасштабної війни компанія спрямувала на допомогу українській армії понад 1,4 млрд грн. Окрім амуніції, тактичного устаткування, засобів пересування й захисних споруд, ми відправляємо на фронт і медичні вантажі. Зокрема, вже передали понад 31,5 тисячі кровоспинних турнікетів та аптечок. Але для порятунку життів в умовах бойових дій одного обладнання й матеріалів замало. Важливо, щоб самі воїни володіли необхідними знаннями та навичками. Тому ми підтримали ініціативу PULSE, який навчає тактичної медицини наших бійців. Кваліфікована своєчасна медична допомога має вирішальне значення для порятунку постраждалого з бойовою травмою. – Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

Нагадаємо, що Метінвест також організував навчання з першої допомоги для співробітників своїх підприємств. Натепер тренінги від професійних інструкторів компанії FAST пройшли понад 2000 працівників із Запоріжжя, Кам’янського, Кривого Рогу та Покровська.

metinvest.media