Верховна Рада прийняла за основу законопроект №7441-1 про звільнення громадян від виплат за кредитами на квартиру чи машину, які були втрачені через бойові дії чи окупацію. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Що пропонується?

Призупинення виплат по кредитах Фізособи-позичальники кредитів на рухоме/нерухоме майно, яке через війну опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій, або пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних дій, за наявності підтверджуючих документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

«Замороження» кредиту (виплата основної суми кредиту, відсотків, комісій та інших платежів) для позичальників відбувається до моменту отримання позичальником державної компенсації за майно.

Списання (прощення) кредиту На списання заборгованості мають право позичальники, у яких:

загальна площа знищеного майна, на яке взятий кредит, не перевищує для квартири 140 кв м, для житлового будинку – 250 кв м, та яке є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника, або знищений єдиний автомобіль, робочий об'єм двигуна якого не перевищує 2500 см;

станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість за таким договором;

метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію від держави.

Термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення.

Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтверджуючі документи.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, зараз законопроект готується до другого читання.