Уряд України приділяє більш підвищену увагу розвитку Донеччини та Луганщини, ніж іншім регіонам країни. Про це 5 липня, під час урочистостей з нагоди звільнення Краматорська і Слов’янська заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує Антикризовий медіацентр.

Прем’єр повідомив, що іноземні держави також підтримують прагнення Кабміну щодо процвітання Сходу України. У свою чергу Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів, як відбуватиметься повернення тимчасово окупованих територій, за яких умов тут можуть пройти вибори і де планується відкрити додаткові КПВВ.

Донеччина та Луганщина відчувають зміни

«Наші зусилля спрямовані на те, щоб в Донецькій і Луганській областях не тільки встановився мир, а щоб всі жителі отримали тут той рівень інфраструктури та соціальних послуг, який має бути у вільній незалежній державі Україна», – наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, розпочата по всій країні державна програма «Велике будівництво» несе особливий сенс саме у східних областях: «Ми вже бачимо, як міняються Донеччина та Луганщина, і ці зміни будуть ще більш значними через рік-другий».

Прем’єр-міністр зазначив, що Кабмін розробив чіткий план розвитку цих територій, який відрізняється від інших регіонів країни.

«Але я впевнений, що жодна область України не ображається на таку посилену увагу щодо фінансування на розвиток Донецької і Луганської областей. Тому всі плани, які були окреслені на форумі в Маріуполі восени 2019 року, будуть виконані. У тому числі – стосовно програм підтримки внутрішньо переміщених осіб і тих людей, котрі потребують підтримки держави», – сказав Денис Шмигаль.

Безпечна реінтеграція

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков впевнений, що звільнення територій, що зараз окуповані та анексовані, не за горами.

«Це звільнення відбудеться шляхом деокупації та безпечної реінтеграції. І прапор України буде майоріти і в Севастополі, і в Ялті, і в Донецьку, і в Луганську», – підкреслив урядовець.

Щодо перемовин, що відбулися 3 липня в Берліні в режимі норманського формату, Олексій Резніков назвав їх складними та довготривалими, але продуктивними. Головним під час обговорювання було питання безпеки і сталого припинення вогню, без чого не можуть вирішуватись ані політичні, ані гуманітарні, ані буд-які інші питання.

«Я би хотів зазначити дуже серйозну підтримку України з боку представників Франції і Німеччини – політичних радників лідерів цих двох країн. Вони продемонстрували неабияку професійність і терплячість у певних складних умовах. І це була спільна україно-німецько-французька позиція, спрямована на прискорення процесу відновлення миру», – розповів міністр.

Наразі перемовини не завершені, вони будуть продовжені на засіданні Тристоронньої контактної групи. Зокрема, вирішуватиметься питання щодо відкриття двох контрольних пунктів в’їзду-виїзду в Луганській області, в районі населених пунктів Щастя та Золоте. Також будуть обговорювати умови рамочної угоди про припинення вогню та розмінування територій по обидві сторони лінії розмежування.

«Окрім того, ми продовжимо працювати над питаннями політичного врегулювання. Є речі, які російська сторона хоче бачити не так, як це бачить Україна. Але ми ні в якому разі не перейдемо червоних ліній. Ні про які особливі статуси мови йти не може. Тому вибори на окупованих територіях відбудуться тільки після того, як Україна відновить повний контроль над російсько-українським кордоном. І після того, як будуть створені безпечні умови для ЗМІ та всіх учасників виборчих перегонів, для безперешкодного проведення агітації усіма політичними партіями, для вільного голосування на демократичних засадах. Над цим потрібно ще довго та плідно працювати», – заявив Олексій Резніков.