Віцепрем’єрка Ірина Верещук запропонувала продовжити виплати ВПО родинам із малолітніми дітьми у регіонах, де не працюють дитячі садки. Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«На гарячі лінії Мінреінтеграції телефонують жінки-ВПО з малолітніми дітьми, які мешкають у регіонах, де не працюють дитячі садочки. Жінки пояснюють, що у зв’язку з цим не можуть вийти на роботу. Тому їх турбує, чи будуть продовжені їм виплати. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб», – повідомляють у міністерстві.

У Мінреінтеграції нагадали, що відповідно до постанови КМУ №332 для сімей з-поміж вразливих категорій населення допомога може бути призначена ще на один шестимісячний період, якщо у родині є:

• діти з інвалідністю;

• особи, які доглядають за особою з інвалідністю;

• особи пенсійного віку;

• особи, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років;

• неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;

• якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Під час засідання Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО  Ірина Верещук запропонувала розширити перелік категорій незахищених верств населення, яким будуть продовжені виплати ВПО ще на півроку.

«Зокрема, я пропоную продовжити такі виплати родинам переселенців із малолітніми дітьми у регіонах, де не працюють дитячі садочки. Маємо підтримати наших людей, які потрапили у складні життєві обставини внаслідок збройної агресії», – зазначила Ірина Верещук.

Нагадаємо, внутрішнім переселенцям, які отримували допомогу станом на 1 серпня 2023 року, виплати було автоматично продовжено ще на шість місяців – до кінця січня 2024 року.