Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Новогродівки за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

З лютого 2023 року, коли Україна вже майже рік героїчно чинила опір повномасштабній російській агресії, чоловік почав допомагати посібникам кремля у веденні бойових дій на Донеччині. Обвинувачений погодився на пропозицію військовослужбовця рф передавати інформацію про розташування й переміщення техніки та особового складу Збройних Сил України на території міста. Відомості про дислокацію наших армійців чоловік отримував від людей під час приватних бесід, після чого надсилав російському силовику через «Telegram».

У текстових повідомленнях також містилися відомості про місцерозташування шахт, залізничних станцій та лікарень. При цьому мешканець м. Новогродівки усвідомлював, що надана ним «допомога» може нашкодити національній безпеці України. Жодних грошей чи іншої винагороди чоловік не отримував та робив це через прихильність до окупантів.

Нині йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи внесення застави. Досудове розслідування проводиться ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Протиправну діяльність обвинуваченого припинено правоохоронцями.

Максимальне покарання за санкцією статті – 15 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, про затримання двох колаборантів з Новогродівки ми повідомляли 17 березня.