Група Метінвест і ДТЕК, що входять до найбільшої в Україні інвестиційної групи СКМ, у координації з Фондом Ріната Ахметова продовжують підтримувати тих, хто страждає від агресії РФ проти України. Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» набирає обертів, щоб якнайбільше людей відчули підтримку. З початку заснування проєкту за кордоном та в Україні закуплено 2400 тонн харчових продуктів – повідомляє METINVEST.MEDIA.

Перед проєктом стояла непроста задача, часу для довгого планування та прорахунку декількох варіантів розвитку подій не було. Потрібно було діяти без зволікання, одночасно розв’язувати питання місця знаходження центрального хабу, налагодження закупок і донорського находження товарів та логістики. Також важлива підтримка держави: гуманітарний проєкт реалізується за сприяння державних органів влади – від міністерств до військових адміністрацій на місцях.

Дорогу здолає той, хто йде 

Вочевидь, найкращим рішенням було зробити центральний хаб у Польщі. По-перше, створення хабу було не на пустому місці – він розташувався на базі Метінвест Польща. По-друге, до Польщі безперешкодно може надходити поміч з усієї Європи. А найголовніше, польський народ і керівництво держави в черговий раз показали всебічну підтримку українському народу. 

Друге питання – не було права на помилку, адже діяльність гуманітарного проєкту стосується виживання мільйонів людей. Тут став у пригоді раніше отриманий досвід. Адже проєкт «Рятуємо життя» реалізується в координації з Фондом Ріната Ахметова, який з 2014 року займається допомогою регіонам, що постраждали від війни. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей, із них 3,5 млн були врятовані на Донбасі. 

Зараз на території Польщі відкрито вже другий хаб. На обох майданчиках іде постійна робота з отримання продуктів та фасування. Це дозволяє прискорити обіг допомоги та її надходження до України. 

«Війна має руйнівні наслідки для людей: окрім прямої небезпеки, вона порушує системи постачання та спричиняє гуманітарну катастрофу. Щоб підтримати людей у цих складних умовах, у межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» закупили 2400 тонн харчових продуктів. Це наш внесок у забезпечення українців продовольством, який, сподіваємося, допоможе уникнути дефіциту провізії. 

Ми вдячні партнерам, які вже підтримали нашу ініціативу, і запрошуємо долучатися до проєкту всіх, хто бажає підтримати героїчне протистояння простих українців нелюдським випробуванням війни РФ проти України», – зазначив керівник проєкту «Гуманітарний штаб «Рятуємо життя» Олександр ВИШНЯКОВ.

Спочатку фінансування йшло з бюджету Групи Метінвест. Зараз допомога надходить звідусюди. Проєкт уже підтримали Румунія, країни Прибалтики, Нідерланди, Німеччина, Польща. «Ми дуже вдячні компаніям US STEEL KOSICE, JOY GLOBAL POLAND, FILTRAPOL SP. Z o.o., Daugavpils Locomotive Repair Plant, Peter Greven Physioderm GmbH, T Machinery A.S та іншим», – повідомляють у Метінвест. 

Партнери надають як харчові продукти, так і товари першої потреби. Також вони роблять пожертвування у спеціальний благодійний фонд Do it togetherhttps://bit.ly/DoItTogetherFundНа ці кошти потім закупається їжа й медикаменти для передачі нужденним. До допомоги вже доєдналися клієнти, партнери, благодійні організації, а також співробітники європейських підприємств Групи Метінвест. Спільними зусиллями було зібрано товарів і грошей приблизно на 500 тис. євро. 

Робота гуманітарного проєкту та фонду максимально прозора, аудит проходитиме за всіма міжнародними стандартами. Більше про те, як приєднатися до проєкту, є на сайтіhttps://bit.ly/SavingLivesProject.

Українські серця, які підтримують одне одного 

В Україні допомога надходить у розподільчі хаби на базі підприємства Групи Метінвест у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Дніпрі. Волонтери фасують набори, що складаються з найнеобхіднішого – борошна, крупи, цукру, згущеного молока, соняшникової олії, консервів. Також є медикаменти, засоби індивідуальної гігієни, зокрема і для дітей.

Наразі в регіональні хаби вже надійшло 100 000 наборів, ще 140 000 знаходиться в дорозі. Частина з них передається тим, хто опинився в біді, та найбільш незахищеним верствам населення. А інша частина наборів формує стратегічний запас на майбутнє. Отриманням, фасуванням і видачею наборів опікуються волонтери, вони працюють у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському, Авдіївці та Покровську.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.