Протягом весняно-літнього періоду можливе введення графіків обмежень та відключень споживачів в Україні у зв’язку із прогнозованим дефіцитом потужності, насамперед у години вечірнього максимуму. Причина - ремонт електростанцій та електромереж.

Про це розповів технічний директор «Львівобленерго» Роман Іванців.

На цей час розпоряджень про безпосереднє введення графіків немає, однак є офіційне повідомлення про необхідність забезпечити готовність енергетичних компаній до їх застосування.

«Минулого тижня ми отримали лист НЕК «Укренерго» про те, що можливі обмеження. Не гарантовано, що графіки будуть впроваджувати, це залежить від загальної ситуації в енергосистемі. Тут є багато чинників: це ворожі атаки, ремонтна кампанія, погодні умови. Все це може накладатися на баланс генеруючої потужності в енергосистемі. Можливий дефіцит потужності прогнозується з 18 до 23 години, тому просимо в цей час максимально розумно споживати електроенергію, обмежити використання енергоємних приладів, зокрема кондиціонерів, обмежити зовнішню рекламу, якщо це не критично для бізнесу, щоб ми могли спокійно пройти цей період», - наголосив Роман Іванців.

Ремонти енергетичних об’єктів триватимуть до жовтня, тому найближчі кілька місяців потрібно максимально раціонально використовувати електроенергію, особливо у вечірній час, аби уникнути впровадження графіків відключень.