Команду Метінвесту об’єднує безліч добрих традицій, зокрема – донорство. Співробітники компанії приходять у пункти приймання крові, щоб дати іншим шанс на швидке одужання чи можливість вижити. 

Війна докорінно змінила наше життя. Ми більше не дозволяємо собі легковажного ставлення до безпеки. Набуло зовсім іншого значення слово «комфорт». А поняття «чужа біда» перестало існувати. З нашого ритму випало все зайве, надлишкове чи вторинне, залишивши місце для дійсно важливих речей – таких як любов, добро й турбота. І донорство – один зі способів подбати про ближнього, надавши неоціненну допомогу.

Традиції милосердя

Донорські дні й до війни були регулярною практикою для всіх підприємств Групи Метінвест. Наші колеги з Кам’янського, Запоріжжя, Авдіївки, Маріуполя, Кривого Рогу та Покровська постійно відвідували регіональні пункти переливання крові, щоб зробити чергову донацію.

ФАКТ
Понад 100 металургів Запоріжжя зробили кроводачу від початку 2022 року. 

Едуард АНОТКІН – слюсар-ремонтник доменного цеху Каметсталі, відомий тренер з армліфтингу, а сьогодні – військовослужбовець. Він здавав кров понад 120 разів і має звання «Почесний донор України». Чоловік вважає своїм обов'язком усіляко допомагати людям та державі вистояти й перемогти. Тож донорство – частина його внеску в загальну справу: «Я здаю кров регулярно. А в цей нелегкий час, думаю, кожен має бути корисним на всіх напрямках, що наближають перемогу України. Я вірю, що у нас буде все добре, адже бачу, як це лихо всіх згуртувало. Хотів би сказати словами одного спортсмена-штангіста: «Вірити в перемогу – це наполовину перемогти!».

У нових реаліях

З початком повномасштабного ворожого вторгнення кількість охочих долучитися до донорства значно зросла. Людей не зупиняють черги чи специфічна процедура, адже вони розуміють: крапля крові дійсно може врятувати чиєсь життя. Протягом останніх місяців понад 250 працівників криворізьких підприємств Метінвесту стали донорами. Загалом вони здали приблизно 115 літрів крові. 

Як зазначають фахівці та досвідчені донори, процедура кроводачі безпечна й нескладна. Треба лиш бути відповідальним і дотримуватися правил підготовки перед донацією. Про це чудово знає складач поїздів залізничного цеху Інгулецького ГЗК Володимир СТЬОБАЛОВ: «Коли почув, що можна здати кров для наших військових, погодився без вагань. Це не перший мій візит до станції переливання крові. На кроводачу я витратив приблизно сорок хвилин. Сподіваюся, що моя кров допоможе комусь одужати».

ФАКТ
Медики зазначають, що одна доза крові – це можливість урятувати три життя. Тож 115 літрів крові, що здали працівники криворізьких
підприємств Метінвесту, допоможуть у лікуванні майже 750 поранених захисників.

Я – донор

Прохідник дільниці ГКР-2 ШУ «Покровське» Максим ЧАЛОВСЬКИЙ вважає, що стати донором – це врятувати чиєсь життя.

– Здаю кров зо 15 років. Уперше зробив це за покликом серця, коли потрібна була допомога знайомому. Сьогодні донорство для мене вже як стиль життя. Я відмовився від шкідливих звичок, дотримуюсь правильного харчування, займаюся спортом. Для мене важливо, що моя кров та її компоненти можуть комусь врятувати життя або поліпшити його якість. Ти не знаєш, кому і як, за яких обставин, але живеш із почуттям виконаного обов'язку, – каже шахтар.


Електрослюсар дільниці «Автоматизація» ЗФ «Свято-Варваринська» Сергій БОБРАКОВ протягом багатьох років є донором і готовий відгукнутися на заклик про допомогу в будь-який час.

– Донорство крові та її компонентів – цілком безпечний для здорових людей процес. Однак він вимагає дотримання низки правил і певної підготовки, а також має два плюси – допомагати іншим і самому собі. Адже не секрет, що регулярне здавання крові сприяє поліпшенню самопочуття й стимулює роботу імунної системи людини. Після процедури я почуваюся набагато краще, відчуваю приплив енергії та навіть краще сплю. Якщо це мені не шкодить, а комусь допомагає, то чому ні? – поділився думкою Сергій.


А я можу бути донором?

Збираєтесь стати до лав донорів? Пройдіть невеличке опитування. Якщо відповідь на всі питання ТАК, ви можете йти на донацію. Однак остаточне рішення – за лікарями пунктів приймання крові.

1. Вам 18+ років.

2. Ваша вага 50+ кг.

3. У вас немає хронічних захворювань і ви не приймаєте системно ліки.

4. Ви не стоїте на обліку в лікарні.

5. Ви ведете здоровий спосіб життя.

Більше про вимоги до донорів шукайте на порталі donor.ua


Прохідник дільниці ПГПУ-5 Шахтобудівної компанії Олександр ЖМУРЕНКО став донором порівняно недавно, хоча зізнається, що брати участь у цій благородній справі хотів давно.

У мене досить поширена група крові, тому вперше, коли хотів взяти участь у донації, мені відмовили через наявну. Часто згадую свій перший досвід. Це було зворушливо, тому що перша процедура була пов'язана з народженням нашої дитини з дружиною. Коли перед пологами потрібно було здати кров. Після цього я почав проходити процедуру на регулярній основі. І збираюся продовжувати в тому ж дусі доти, доки це буде можливо, – зауважує фахівець.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

Джерело: METINVEST MEDIA