З різким настанням холодів в Україні стрімко зростає кількість нещасних випадків унаслідок користування газом у побуті. Однією з причин є використання газової плити для обігріву приміщення.

Про те, яке підводне каміння ховається за використанням, здавалося б, звичного для всіх побутового приладу, розповіли в Донецькоблгазі.

Під час тривалого користування газовою плитою згоряння природного газу може бути неповним, в результаті чого в приміщенні відбувається інтенсивне виділення чадного газу, який отруйно діє на організм людини. Причиною цього є або неефективна робота вентиляційної системи (щільно зачинені двері/вікна/кватирки), або її повна несправність (закриті вентиляційні канали, засмічені вентиляційні решітки).

Повноту згоряння газу можна відстежити за кольором полум’я під час користування газовою плитою:

  • блакитно-фіолетовий колір є нормою;
  • жовто-солом’яний колір є показником неповноти згоряння.

У результаті неповного згоряння в повітрі помешкання буде накопичуватися чадний газ (СО - окис вуглецю). Навіть якщо концентрація цієї суміші в кімнаті становитиме всього 0,1%, вже за 2 години людина може втратити свідомість і померти. Концентрація в розмірі 0,5% призведе до смерті за 30 хвилин, а 1% вмісту чадного газу — за 2-3 хвилини.

Донецькоблгаз вкотре нагадує, безпечних варіантів обігріву помешкання за допомогою газової плити не існує.

Відповідальність за безпеку користування газовими приладами і стан димовентиляційних каналів законодавчо покладена на споживачів.

Використовуйте для обігріву помешкання лише ті прилади, які для цього призначені.

При виявленні запаху газу звертайтеся до аварійної газової служби за телефоном 104.

Пам’ятайте, газ є безпечним лише за його правильного використання.

Раніше ми повідомляли, що в Українську троє людей отруїлись чадним газом.