Протягом січня 2020 року ГУ Держпраці у Донецькій області проводить роз’яснювальну роботу, яка має на меті вивести з «тіні» недобросовісних громадян, популяризувати переваги офіційного працевлаштування.

В умовах розвитку ринкової економіки, все частіше громадяни бажають реалізувати право на працю, працюючи «на себе».

Управління з питань праці повідомляє, що відповідно до статті 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця.

Згідно статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Тобто, у разі оренди, використання «крісло-місця» у перукарні, салоні краси, студії нігтьового сервісу, будь-якого іншого приміщення з метою надання послуг, торгівлі, громадського харчування та інше, громадянин повинен здійснити державну реєстрацію підприємця.

При проведенні роз’яснювальної компанії, у разі встановлення випадків здійснення господарської діяльності без державної реєстрації суб’єкта господарювання або ознак такої діяльності, інспектори праці інформуватимуть органи Державної податкової служби для вжиття відповідних заходів.

Інспектори праці закликають реалізувати Конституційне право на працю у правовому полі, з метою уникнення відповідальності у майбутньому.