У храмах можуть бути присутні лише ті, хто забезпечують службу – максимум 10 людей. Прихожани зможуть відвідати храм після служби – максимум по дві людини. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт, інформує прес-служба міністерства.

«МВС вживає безпрецедентних заходів для захисту здоров’я наших громадян. За останні два тижні ми разом з головою Нацполіції провели три засідання з Всеукраїнською радою церков. Крім того, ми в постійному контакті із священниками різних конфесій і досягли домовленостей, як проводити Пасхальні служби під час карантину. Під час богослужінь в церкві можуть бути присутні максимум 10 людей, і це не прихожани. Це лише ті люди, які забезпечують службу і допомагають її проводити, а також ті, хто забезпечує трансляцію онлайн. І звичайно, всі вони мають бути в масках. Сама паства зможе заходити в храм після служби, якщо це малий приход – по одній людині, якщо великий – по дві людини», - сказав Юрій Тандіт.

Радник міністра також наголосив, що правоохоронці не допустять скупчення людей біля храмів.

«Поліція в рамках домовленостей та на виконання постанови Кабінету Міністрів про недопущення розповсюдження на території України COVID-19 в разі скупчення людей біля храмів буде діяти в декілька етапів. Перший етап – це роз’яснення серед громадян. У разі повторних порушень поліцейські будуть складати протоколи. Ми не дамо провокаторам організовувати масові заходи біля приходів», - зазначив Юрій Тандіт.

Він додав, що є повне розуміння ситуації та необхідності дотримуватися карантину і серед населення, і серед представників церков.

«За ці вихідні, в Вербну неділю, поліція злагоджено працювала зі священнослужителями. Розглянуто 12 протоколів. Я вдячний людям, які нас чують та дослухаються. Сподіваюся що і великі Пасхальні богослужіння пройдуть відповідно до закону», - сказав Юрій Тандіт.