Із понеділка, 6 грудня, в Україні набувають чинності нові обмеження для жовтої зони епідемічної небезпеки. Про це під час брифінгу у п’ятницю нагадала заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, передає Укрінформ.

«Хочу нагадати, що з 6 грудня, тобто з понеділка, в Україні почнуть діяти нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони у першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – «жовтий» COVID-сертифікат чи довідку 063-о», - сказала Карчевич.

Вона нагадала, що ці норми поширюються, в тому числі, і на співробітників громадських закладів.

«Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання. Таким чином на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів», - наголосила Карчевич.

Водночас, вона нагадала, що для роботи громадських закладів на червоному рівні епіднебезпеки залишається вимога документу про повний курс вакцинації проти COVID-19, негативний тест, або довідка про одужання.

За даними МОЗ, понад 37% дорослого населення в Україні пройшли повний курс вакицнації, і майже 43,8% отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. За минулу добу 206 710 людей було вакциновано проти коронавірусної хвороби, із них перше щеплення отримали 70 581 особа, завершили курс вакцинації 136 129 людей

Протягом листопада в Україні було проведено рекордну кількість щеплень проти COVID-19 — понад 7 млн щеплень.

За рекомендаціями ВООЗ, показник щеплених людей у світі має становити 40% до кінця року.