Події 2014 року на Сході України назавжди змінили життя мирного населення, в тому числі і дітей. Десятки тисяч людей постраждали в ході військових дій. Деякі з них покинули прифронтові території Луганської та Донецької областей України та переселилися в безпечні регіони. Але на лінії вогню продовжують жити люди і вчитися діти, які потребують як базових матеріальних речей, так і можливості отримати якісну освіту.

Безпосередньо на лінії зіткнення, на підконтрольній українській владі території продовжують працювати 37 шкіл, в яких навчаються майже 7 тисяч дітей. У складних умовах загрози обстрілу і вибуху протипіхотних мін здобути освіту дітям стає в рази важче. У 2020 році до щоденної загрози ескалації військових дій у прифронтовій зоні додалася пандемія коронавирусу і пов'язані з нею карантинні заходи.

Протягом 6 років гуманітарні організації у співпраці з місцевою владою роблять великий внесок у ремонт шкільної інфраструктури, організацію психологічної підтримки та культурного дозвілля дітей. Не рідкість, коли безкоштовну допомогу надають і представники бізнесу.

У січні 2021 року в Донецькій області стартував пілотний проєкт чеської IT- компанії «ALTAIR SOFTWARE», яка є золотим партнером всесвітньо відомої корпорації Microsoft у питаннях діджиталізаціі комерційних структур і навчальних закладів усіх рівнів.

У трьох школах на лінії зіткнення - в селищах Новоселівка-3 і Новоселівка-1 Ясинуватського району та в ЗЗСО I-IIІ ступенів №9 міста Торецьк за технічної підтримки IT-фахівців компанії «ALTAIR SOFTWARE» з Чеської Республіки для учнів і педагогів були встановлені і підготовлені до використання ліцензійні продукти Microsoft Office 365. В умовах карантину і знаходження шкіл у червоній зоні (0-5 км від лінії зіткнення) Операції Об'єднаних Сил особливо актуальним є додаток Microsoft Teams, який істотно полегшує можливість вчителям, учням та їхнім батькам тримати зв'язок у режимі дистанційного навчання.

Карпова Лариса Олександрівна, вчителька математики та інформатики Новоселівської філії комунального закладу Очеретинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітньої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів – дошкільного навчального закладу (опорний навчальний заклад) розповідає:

«Як вчитель математики та інформатики хочу сказати: діти - це наше майбутнє, наш найдорожчий скарб. Щоб наші діти були успішними в майбутньому, ми повинні з малечку їх наставляти на правильний шлях у житті, навчити долати перешкоди. В нашу епоху інформаційні технології стрімко йдуть вперед. І якщо раніше ІT використовувалося у вузькому колі фахівців, то зараз жодна професія не обходиться без використання комп'ютерної техніки. В майбутньому нашим дітям не обійтися без текстових редакторів, вміння виконувати роботи з використанням різних схем і графіків. Нашим учням необхідна якісна освіта. Тому за допомоги компанії «ALTAIR SOFTWARE» у наших дітей з'явився шанс на краще майбутнє. Добрі справи не залишаються непоміченими. Увесь колектив нашої школи бажає Чеській компанії «ALTAIR SOFTWARE усіляких гараздів, процвітання і побільше тепла на життєвому шляху".

Ініціативу чеської IT-компанії «ALTAIR SOFTWARE» можна сміливо віднести до проєктів розвитку, які не лише навчають новим продуктам Microsoft, але й виробляють звичку користуватися ліцензійним софтом, що є невід'ємною складовою цивілізованого світу.