Надихаємося успіхами ЗСУ та продовжуємо боротися заради майбутнього країни на Сталевому Фронті. Щодня – з першого дня війни та до цілковитої перемоги – відправляємо допомогу військовим і цивільним, піклуємося про команду Метінвесту та зберігаємо економічний потенціал України. 

Життя українця з поправкою на війну: у смартфоні – додаток із повітряними тривогами, запас необхідних продуктів у комірчині, а в інтернет-магазині вже замовлений обігрівач і комплект термобілизни на всю родину. Підприємства Групи Метінвест живуть приблизно так само – дбають про безпеку, заощаджують, «утеплюються». Та неодмінно знаходять можливості підтримувати захисників і мирних мешканців, виступаючи надійним Сталевим Фронтом.

Щотижня на фронт відправляються нові дрони від Метінвесту. Їх передають у різні підрозділи, щоб посилити тактичну перевагу наших оборонців. Компанія системно надає безпілотники, тож ця подія вже стала чимось буденним. Однак нещодавно відомий художник-юніор Максим Бровченко попросив особисто передати їх захисникам. Разом із представниками Запоріжсталі хлопчик вручив військовим компактні дрони з високоякісною камерою та тепловізорами. У захваті були всі учасники цього заходу.

Також запорізькі металурги підтримали Національну гвардію України. Захисники отримали від компанії Метінвест сучасний дрон і 1500 бронежилетів. 500 одиниць амуніції залишаться в Запоріжжі, а 1000 поїдуть на південь України – до захисників, які боронять Миколаївську, Одеську й Херсонську області.

Ще 200 кевларових шоломів і 200 бронежилетів від Запоріжсталі поїхали в Запорізький обласний центр комплектування та соціальної підтримки. Їх використають для екіпірування бійців, які скоро будуть виконувати завдання в районах, наближених до бойових дій.

Група Метінвест є надійним помічником для багатьох підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, розвідників. Цього разу по допомогу звернулися представники Центру спеціальних операцій «А» СБУ. Спецпідрозділ «Альфа» працює в найгарячіших місцях фронту, і щоб успішно виконувати завдання, їм було потрібне обладнання. Компанія надала бійцям автомобілі, броньовик, десятки дронів, тепловізори, одяг тощо. На вкомплектування спецпідрозділу Метінвест виділив понад 30 млн гривень.

Окрім локальної допомоги військовим, Метінвест підтримує проєкти всеукраїнського рівня. Зокрема, допоміг налагодити роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими ГУР МОУ. Компанія надала все необхідне для його обладнання – офісну техніку, меблі, автомобілі. Загальна сума підтримки склала зо 2 млн грн.

Разом з амуніцією й тактичним обладнанням на передову вирушають машини від Метінвесту. Спочатку підприємства компанії відправляли свою важку техніку й автотранспорт, а згодом автівки для військових почали купувати закордоном. Переважно це пікапи, повнопривідні джипи та мікроавтобуси, котрі використовують на всіх ділянках фронту, щоб доставляти боєкомплекти та особовий склад, евакуювати поранених, перевозити продукти, речі, матеріали й інші важливі вантажі. Не залишаються без допомоги Метінвесту й військові медики. Всього компанія передала 266 автівок різного профілю й комплектації.

До всього підприємства Метінвесту дають на потреби ЗСУ та тероборони пальне для заправлення автомобілів і військової техніки. Від початку війни в різних містах присутності компанії захисники отримали майже пів мільйона літрів пального. Це суттєва підтримка для армії, особливо в умовах дефіциту на ринку.

Запоріжжя – фактично прифронтове місто, куди їдуть люди із зони бойових дій у пошуках нормального життя. Тож не дивина, що тут утілюють чи не найбільше гуманітарних ініціатив. Нещодавно Група Метінвест долучилася до проєкту волонтера-олімпійця Дениса Силантьєва «Фізична реабілітація через плавання» для дітей-переселенців. Протягом двох місяців 100 дітей-переселенців, які наразі мешкають у Запоріжжі, будуть займатися в басейні з професійними тренерами. Плавання та вправи у воді допоможуть малечі подолати психологічні травми війни.

Волонтери молодіжки Запоріжсталі завітали до Запорізького обласного перинатального центру. Металурги привезли необхідні речі для немовлят – одяг, пелюшки, повзунки тощо. Їх зібрали завдяки небайдужим мешканцям міста та благодійним фондам. Така допомога неабияк потрібна, бо наразі в закладі приблизно 50% пацієнтів – жінки-переселенки. Ці майбутні мами потребують особливої уваги й підтримки.

Ще один успішний кейс від запорізьких металургів – благодійний вечір на підтримку ЗСУ. Тут можна було послухати пісні, придбати вироби ручної роботи та просто гарно провести час. У концерті взяли участь співробітники запорізьких підприємств і представники молодіжної організації Запоріжсталі. Всі зібрані кошти спрямували на допомогу захисникам, які боронять Запорізьку область, а також тим запорізьким підрозділам, котрі виконують бойові завдання в інших областях, зокрема, Донецькій.

Окрім переселенців, до Запоріжжя потрапляють і поранені воїни. Їм надають кваліфіковану допомогу лікарі, та разом із препаратами для одужання потрібна донорська кров. Свій внесок у підтримку військового шпиталю зробила молодіжка Метінвесту. Волонтери-співробітники запорізьких підприємств компанії прийшли до Центру крові, щоб підтримати мужніх захисників. Завдяки донаціям наших колег, вдалося істотно поповнити банк крові.

Ще одне місто-шелтер Кам’янське. Тут у межах проєкту «Рятуємо життя» вимушено переміщені громадяни отримують системну допомогу. Нещодавно для мешканців облаштованих об’єктів соціальної інфраструктури Каметсталі привезли 846 гігієнічних наборів. У пакунках – 20 засобів, зокрема, мило, шампунь й антисептики. Така підтримка є вкрай важливою, бо часто люди приїжджають сюди фактично без нічого.

«Рятуємо життя» не оминає увагою і Кривий Ріг. За шість місяців війни в медустанови міста привезли низку життєво важливих вантажів – знеболювальні, протизапальні, антибактеріальні, кровоспинні засоби, інфузійні розчини, ноотропні препарати для відновлення мозкової діяльності після поранень і контузій. Також криворізькі лікарні отримали витратні матеріали для операційних: комплекти стерильного одягу, бинти, хірургічні пластирі, канюлі, катетери, зонди й ендотрахеальні трубки. Сумарна вартість цієї допомоги склала 22 млн гривень.

Щодо загального числа людей, яких підтримав гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», то наразі їх кількість майже 240 тисяч. Сюди входять українці, які отримали продуктові й гігієнічні набори, а також громадяни, котрим надали медичну допомогу за цим проєктом.

Зараз складно планувати щось навіть на один день уперед, однак Група Метінвест робить усе, щоб забезпечити сталість своєї команди. Бо врешті-решт складні часи минуть, і тоді саме від професійності фахівців залежатиме швидкість відновлення виробництва.

Наприклад, у відділі навчання та розвитку персоналу ШУ «Покровське» понад 100 людей опановують гірничі професії. Серед учнів є «новачки» та спеціалісти, котрі підвищують кваліфікацію, – гірничі, ремонтники, електрослюсарі тощо. Основна перевага такої освіти – можливість поєднувати роботу на підприємствах Метінвест Покровськвугілля й навчання.  Загалом з початку року в шахтоуправлінні пройшли навчання щонайменше 3000 людей. І далі їх точно буде ще більше.

А от у гірничотранспортному цеху № 2 Північного ГЗК готують водіїв для експлуатації всіх марок автосамоскидів. Такий крок необхідний, щоб фахівці були взаємозамінними. На першому етапі вони отримують знання у відділі найму та навчання персоналу. Теорію разом з інструктором закріплюють на симуляторі. На другому етапі здобуті навички застосовують безпосередньо в кар'єрі.

Навіть під час війни у співробітники компанії є можливість професійно розвиватися. Для цього в Метінвест Політехніці стартували онлайн-курси підвищення кваліфікації. Навчання проводиться за сімома напрямами. У результаті майже 170 робітників із 12 підприємств Групи набудуть нових знань і досвіду з виробництва металу, коксу та прокату. Також слухачі ознайомляться з актуальними стандартами в напрямках охорони праці й екологічного менеджменту.

Окрім фахового навчання, Метінвест також дбає про нагальні знання своїх працівників. Щоб убезпечити колективи підприємств в умовах ворожих обстрілів, компанія продовжує навчати співробітників за програмою надання першої долікарської допомоги. Наразі вже 484 спеціалісти пройшли курс та отримали навички оперативного реагування й допомоги в критичних ситуаціях.

Серед новин позавоєнної теми – традиційні серпнево-вересневі події, які навіть у буремному сьогоденні мають важливе значення.

Перша – нагородження кращих представників Метінвест Покровськвугілля до Дня шахтаря. Цьогоріч Золоту зірку отримали троє покровчан. 30 найкращих фахівців відзначили листами подяки та Почесними грамотами. А двом шахтарським родинам надано почесне звання «Сталева династія Метінвесту».

Друга новина – початок нового шкільного року. Цього разу Група Метінвест допомогла відправити в перший клас більш як 3000 діток своїх працівників. Від компанії батьки отримали сертифікати, щоб самостійно обрати необхідне приладдя для малечі в онлайн-магазині «Ранок».

І наостанок – новина-втіха, що додає світла в робочі будні: місяць назад у Метінвесті запрацював розмовний клуб «Впевнена українська, МОВСталь». Фактично це корпоративний простір, де завдяки спілкуванню одне з одним на різні теми та з носіями української мови можна відточити мовні навички, позбутися русизмів і збагатити свою лексику. Зустрічі відбуваються онлайн один раз на тиждень. Учасниками розмовного клубу вже стали 460 метінвестівців із 24 підприємств Групи. А 17 амбасадорів не тільки допомагають колегам удосконалити українську, а ще й знаходять для обговорення різні тематичні цікавинки.

Наше пристосування до життя в режимі «війна» торкнулося й виробництва. Наразі в фокусі – проєкти для економії, новації заміщення й ремонти. Цієї простої стратегії дотримується кожне підприємство Групи Метінвест.

Агломераційний і доменний цехи Запоріжсталі освоїли нову технологію виробництва агломерату зі зниженням частки дорогої аглоруди. Якість залишається на незмінно високому рівні, а собівартість значно зменшується. За час роботи аглоцеху на експериментальному штабелі було вироблено майже 61 тис. тонн агломерату й отримано економічний ефект у розмірі 252 тис. доларів.

Також спеціалісти агломераційного цеху комбінату навчилися виготовляти залізні кришки на фільтри відхідних газів агломашин. Якість деталей обладнання вийшла так сама достойною, а от коштує це приблизно в півтора раза дешевше. До війни ці кришки для Запоріжсталі виготовляли підрядні організації, однак зараз їх будуть робити власними силами. На дві кришки йде зо тиждень часу. Наразі виготовили та встановили п’ять таких деталей. Усього необхідно замінити 32 штуки. Завершити роботи з оновлення кришок фільтрів агломашин планують у листопаді цього року.

Фахівці Метінвест Покровськвугілля й собі взялися до пошуків ощадних ідей. Наразі кілька команд створюють агрегат для виготовлення паливних брикетів із тирси й деревної стружки, що залишаються після оброблення лісоматеріалів ШУ «Покровське». Спеціалісти придумали прилади, що працюють із застосуванням електродвигунів, домкрата високого тиску та повністю механічні. Різниться і спосіб підготовки сировини: для однієї машини дерев'яну стружку висушували у спеціальній сушарці, а для іншої – навпаки, мочили та з'єднували з папером. Поки винаходи на стадії випробовування. Найбільш вдала й ефективна модель буде впроваджена в роботу, а її автори отримають грошову премію.

До ремонтів хвацько взялися металурги та гірники. Так, у конвертерному цеху Каметсталі майже завершено монтажні роботи з заміни ливарного крана № 12. Вже виконали пусконалагоджувальні роботи комплексної трансформаторної підстанції. На стадії завершення монтажу та під’єднання тролеї змінного струму для живлення нового ливарного крана. Випробування нового устаткування під навантаженнями розпочнуться в жовтні. Спочатку статичні, а потім і динамічні – з пересуванням вантажу.

Попри тимчасове призупинення роботи комбінату та проблеми з постачанням обладнання, в цеху виробництва окатків № 2 Північного ГЗК виконали квартальний ремонт випалювальної машини ЛУРГІ 552А. За 14 діб полагодили все механічне обладнання на дільницях огрудкування, випалу та грохочення. На відновлення устаткування компанія виділила приблизно 14 мільйонів гривень.

Не ремонтами єдиними живуть гірники Метінвесту. На Центральному ГЗК Групи Метінвест провідна світова організація з сертифікації Bureau Veritas Certification Holding SAS – UK Branch провела наглядовий аудит. У результаті перевірки комбінат отримав сертифікат ISO 50001:2018, що підтверджує відповідність системи енергетичного менеджменту підприємства до міжнародних стандартів. Підвищення енергоефективності ЦГЗК шляхом упровадження сучасних технологій забезпечує високі показники енергетичної результативності та зменшує експлуатаційні витрати комбінату, що зараз як ніколи на часі.

У цеху металоконструкцій КРМЗ згадали про пневматичний молот МА4134А. Після десятирічної перерви його відновили за ініціативи робітників ковальсько-пресової дільниці. До ремонту молота залучили й інші цехи підприємства. Фахівці власними силами повністю полагодили всі деталі комплектування, тож тепер відремонтований молот готовий стати до роботи. Ця ковальська машина призначена для виробництва поковок різної конфігурації методом вільного кування на пласких та фасонних бойках. На цьому устаткуванні коваль обробляє кожну заготівлю згідно з технологією гарячого об'ємного кування, що дозволяє отримувати високоякісні вироби практично будь-якої форми. Завдяки МА4134А на Метінвест-КРМЗ зможуть розширити асортимент і кількість виробленої продукції.

Нові види послуг освоюють фахівці Сервісного центру Запоріжвогнетриву. Серед новацій – капітальний ремонт повітронагрівача № 9 доменної печі Запоріжсталі, де вони виконують демонтаж вогнетривкої кладки. Також сервісники значно збільшили обсяг керамічного наплавлення коксових батарей. Наразі цей вид робіт виконують на Запоріжкоксі, ЮЖКОКСі, а в листопаді – на Каметсталі.

Незмінно високий темп роботи тримають колективи Шахтобудівельної компанії. Від початку року вони підготували 1366 метрів гірничих виробок. Більш як половину робіт із цього обсягу виконали фахівці бригади Анатолія Фатахутдінова Підземної гірничо-прохідницької дільниці-2. Також за вісім місяців 2022 року вони збудували чотири вузли сполучення. Загалом від початку року бригада Миколи Іваницького Підземної гірничо-прохідницької дільниці-6 провела збійку магістрального польового конвеєрного штреку – головної магістралі, що з'єднує ППС-3 та ППС-2. Там само роботу продовжила команда Олега Танани та збудувала й здала в експлуатацію накопичувальний бункер завдовжки 32 м та об'ємом 496 кубометрів. Дільниці монтажна й допоміжних робіт прокладають внутрішні мережі, мережі водопостачання, облаштовують дороги на внутрішньому майданчику та прилеглій території. Всього шахтобудівельники змонтували майже 600 тонн металоконструкцій на підземних горизонтах та об'єктах поверхні.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

 Джерело: METINVEST MEDIA