Боротьба за незалежність України не припиняється ні на хвилину – на передовій і в тилу. Саме тому Група Метінвест працює на повну потужність: заводи та комбінати підтримують економіку держави, а компанія спрямовує кошти й ресурси на допомогу захисникам і мирним громадянам.
Правильно налаштована стрічка новин додає мотивації. Бо після повідомлень про нову «бавовну» від ЗСУ хочеться задонатити на крутий гаджет для наших лицарів. Звістка про успішний рейс волонтерів спонукає до роботи в гуманітарних штабах чи особистої підтримки переселенців. А розповіді про стартапи, релокацію або розширення вітчизняного бізнесу переконують, що в України є майбутнє. Компанія Метінвест теж намагається щодня тішити добрими новинами зі Сталевого Фронту. І наш тижневий дайджест – як раз про невпинний рух до перемоги.
На фронт поїхали спеціальні укриття, виготовлені на запорізьких підприємствах Метінвесту. Ці металеві споруди призначені не тільки для зміцнення окопу, а й для додаткового захисту військових. Усередині є місця для буржуйок і виходи для труб, стоки для води, запасний вихід із драбиною. Такі укриття в польових умовах уже випробовують бійці Житомирської бригади десантно-штурмових військ.
Окрім надійної броні, захисники також потребують і зручного одягу. Тому Запоріжсталь подбав, щоб Запорізька окрема бригада територіальної оборони отримала 1000 комплектів форми. За словами військових, така підтримка надзвичайно важлива та допомагає впевнено виконувати бойові завдання.
Метінвест-СМЦ допомагає подовжити життя автівкам, що виконують завдання на передовій. Для цього компанія поставляє листи спецсталі, з яких після обов’язкового термічного оброблення можна виготовляти захисні елементи на фронтові позашляховики, медичний транспорт, машини комунальних служб та іншого обладнання, яке працює в зоні ворожих обстрілів.
За неповні шість місяців роботи гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», створений Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, перетворився на одну з наймасштабніших програм підтримки населення України. Продуктові та гігієнічні набори, різноманітні лікарські засоби постачають у 37 територіальних громад Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Кіровоградської та Херсонської областей. Наразі завдяки внескам у фонд Do it together і фінансуванню бізнесів SCM допомогу тримали понад 220 тис. українців.
До слова, нещодавно в межах цього проєкту 450 вимушеним переселенцям, які знайшли прихисток у запорізьких шелтерах Метінвесту, привезли засоби особистої гігієни. Допомогу надіслали закордонні донори. Кожен гігієнічний набір містить найнеобхідніше – шампунь, гель для душу, мило, серветки, антисептик тощо.
Окремої уваги заслуговує медичний напрям «Рятуємо життя». Проєкт надає потужну підтримку лікарням: у медзаклади системно передають препарати, витратні матеріали та новітнє медичне обладнання. Наразі загальна сума гуманітарних вантажів, отриманих українськими лікарнями, складає приблизно 240 тисяч євро. Завдяки цій допомозі медики зможуть надати кваліфіковану поміч більш як 70 тисячам пацієнтів.
Намагаються підтримати героїв у білих халатах і волонтери Північного ГЗК. На складі гуманітарного вантажу, який надійшов навесні від італійської асоціації «Злагода» та СЕО Young Business Club Chernivtsi Костянтина Земляного, активісти комбінату зібрали засоби особистої гігієни та постільні речі. Чисту білизну й рушники надали для потреб поранених військових.
Допомога від Метінвесту надходить і в багатостраждальну Авдіївку. Нещодавно для потреб громади компанія виділила 34 тонни пального. Дефіцитний продукт стане у пригоді службам критичної інфраструктури міста. Також завдяки підтримці Групи Метінвест місцева влада зможе евакуювати населення, забезпечувати мешканців технічною водою, розвозити гуманітарні вантажі, ліки, питну воду.
Людям, котрі полишили свої домівки й виїхали з пекла воєнних дій, допомагають стабілізувати емоційний стан психологи мобільних бригад проєкту «Подолати», що реалізує Фонд Ріната Ахметова. Наразі фахівці працюють у Запорізькій і Дніпропетровській областях, декілька днів поспіль надавали безоплатні групові консультації вимушеним переселенцям у Кам’янському. Мета проєкту – підтримати й навчити людей справлятися гіркотою та болем, надати можливість виплеснути з себе відчай і страх, полегшити їх емоційний стан.
А ті переселенці, які вже готові стати до роботи, у Запоріжжі можуть за три місяці навчитися затребуваної професії та працевлаштуватися. Наразі в місті є приблизно 270 відкритих вакансій на підприємствах Групи Метінвест. Найбільший попит мають представники токарних спеціальностей, яких запрошують на роботу на ЗЛМЗ. До того ж таких працівників готові спочатку навчити фаху. Зараз іде набір на прискорений курс навчання на робочому місці.
Зазвичай новини виробничого фронту надходять звідусіль, однак цього разу відзначилися підприємства криворізького майданчика Метінвесту.
Для стабільної роботи обладнання гірничо-збагачувальних комбінатів ремонтники філії № 2 Метінвест-Промсервісу розширили свої можливості. Від початку війни основні зусилля МПС спрямовані не тільки на виконання запланованого, а й на додаткових обсягах, які раніше здійснювали сторонні підрядні організації. Окрім відновлення гірничої техніки, ремонтники проводять техобслуговування обладнання дробильних і рудозбагачувальних фабрик Північного й Інгулецького ГЗК. Спеціалісти Промсервісу також залучені до відновлення металоконструкцій під час капітальних ремонтів та демонтажу й ліквідації зношеного обладнання та машин.
Своєю чергою Криворізький ремонтно-механічний завод постачає деталі для кар’єрної техніки комбінатів. Нещодавно фахівці КРМЗ виготовили та передали на Центральний ГЗК понад 100 металевих зубів для заміни на ковшах екскаваторів. Нові деталі зробили з марок сталі, призначених для великих навантажень і динамічних робіт, бо саме зуби є витратним матеріалом ЕКГ. На видобутку залізної руди їх зносостійкість складає лише два тижні, а на розкривних – приблизно місяць. Тож сотня нових зубів точно не лежатиме без діла.
В очікуванні відновлення виробництва на Північному ГЗК активно ремонтують без перебільшення все – машини, устаткування, промислові споруди. Нещодавно тут капітально полагодили шляхопровід № 9. Саме він забезпечує рух з Першотравневого кар’єру на дробильну фабрику № 1. Типове його навантаження – 25 поїздів щодоби, кожен вагою майже 2 тисячі тонн. Для посилення залізничної споруди, яка з часом руйнується під впливом атмосферних опадів, змін температури та вібрації, оновили основу шляхопроводу, його узбіччя, огородження, покриття колон і доріжок по обидві сторони колій. А для безпечного руху на габаритні місця нанесли сигнальну фарбу.
Тим часом у гірничотранспортному цеху № 1 ПівнГЗК ремонтують 130-тонний автосамоскид. З огляду на обмеженість запасних частин, на автомобілі замінять передні й задні підвіски, вентиляторну установку, модуль управління й кабельно-провідникову продукцію. Також планують встановити новий генератор двигуна, штанги й датчики, провести футерування вантажної платформи.
На Центральному ГЗК Групи Метінвест провели ремонт дробарок крупного та середнього дроблення. До ремонту залучили приблизно 40 фахівців підприємства й підрядних організацій. Першою відремонтували дробарку ККД 1500/180, де замінили 48 одиниць броні. Крім того, провели технічне обслуговування ексцентрикового вузла та двох приводів двигунів, почистили магістраль мастильної установки й замінили мастило. На дробарці КРД 900/100 теж відновили 11 броней та ексцентрик, а також здійснили ревізію гідроциліндра та приводу устаткування.
Під завісу виробничих новин – успіхи команди Запоріжсталі. На комбінаті розпочався ремонт, який допоможе автоматизувати різання товстого листа. Для цього на лівому холодному рольгангу БТЛС-1680 встановлюють газові різаки. Передбачено й інші вдосконалення обладнання – відновлення електродвигунів, кабельних ліній та шафи живлення рольганга. Додатково спроєктовано й реалізовано однолінійну схему управління рольгангом, проведено ремонт і заміну роликів та деформованих міжроликових проводок.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.
Джерело metinvest.media