26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша катастрофа в історії атомної енергетики, що завдала непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. І лише героїзм ліквідаторів не дав радіації розростися до ще більших масштабів.

З перших днів на допомогу в ліквідації аварії прийшли шахтарі Донбасу. На підприємствах компанії Метінвест Покровськвугілля також є співробітники, яким довелося брати учать у боротьбі з наслідками цієї катастрофи. Серед них – прохідники-ліквідатори, гірники Шахтобудівної компанії (у ті роки тресту «Донецькшахтопрохідка»), які несли важку та небезпечну вахту на ЧАЕС, прокладаючи тунель під аварійним реактором для зведення захисної плити.

За 206 днів над четвертим енергоблоком ЧАЕС було створено об’єкт «Укриття». Але згодом стало зрозуміло, що захисна споруда недосконала. Тому в 2019 році старий чорнобильський саркофаг накрила нова безпечна споруда – конфайнмент. Це найбільший у світі пересувний сталевий об'єкт. 40 країн-донорів розробляли й фінансували проект, а будівництво довірили французькому консорціуму NOVARKA.

Важливу роль у створенні захисної оболонки відіграли металурги Метінвесту. Спеціалісти з Азовсталі розробили й поставили 2 тисячі тонн особливої сталі: матеріал має підвищену ударну в'язкість та стійкість до агресивного середовища. Ще 13 тисяч 300 тонн сталі підрядники отримали від Metinvest Trametal.

«Вибір металу для саркофага став одним із найвідповідальніших моментів, адже конструкція має працювати безперебійно, захищаючи від проникнення радіації. Історія не знала важливішого тендера з вибору металу: для жодного судна, автомобіля чи літака не підбирали матеріал настільки ретельно, адже мова йшла про безпеку і життя мільйонів людей», – зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ.

Через 36 років після аварії Чорнобильська атомна електростанція знову стала місцем, де українці проявили мужність. Цього року через окупацію об’єкта російським ворогом з’явилася ядерна небезпека. Попри те, що працівники ЧАЕС майже місяць перебували в полоні, вони зробили все можливе, щоб запобігти катастрофі.

На цьому фото Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України – один з оборонців ЗСУ після взяття під контроль району Прип’яті. В руках у нього – жовто-блакитний прапор, а позаду – конфайнмент зі сталі Метінвесту, символ незламності та залізного характеру українців.

Дякуємо захисникам за кожне врятоване життя – в минулому й зараз. Ми обов’язково переможемо заради майбутнього України!