На мобільний телефон чоловіку зателефонували невідомі. Представившись працівниками служби безпеки банку, незнайомці повідомили, що з його банківського рахунку хтось намагається зняти кошти та запропонували змінити пароль.

Хвилюючись за власні кошти та нічого не підозрюючи, чоловік назвав особисті дані та паролі з СМС-повідомлення. Одразу після цього з його рахунку аферисти зняли 280 тисяч гривень. 

Поліцейські наголошують, що уникнути проблем можна, дотримуючись нескладних правил:

  • не залишайте карту без нагляду і не передавайте її третім особам;
  • пам'ятайте: банки та платіжні системи ніколи не надсилають листів і не дзвонять своїм клієнтам з проханням надати їм дані рахунків. У разі потреби вас запросять відвідати банк особисто;
  • якщо вам телефонують нібито з банку, лякають списанням грошей, встановлюють тривалість часу, протягом якого ви можете скасувати транзакцію, яку ви не проводили, зв'яжіться зі своєю фінансовою установою та уточніть, чи правда, що була здійснена сумнівна операція. Тільки не передзвонює на той номер телефону, з якого вам надійшов дзвінок;
  • не залишайте дані про себе і своєї картки на сумнівних сайтах;
  • при користуванні банкоматами, будьте уважні, оглядайте термінал на наявність підозрілих предметів, вводити Пін-код рекомендується, приховуючи цифри від сторонніх очей.

Завжди пам’ятайте: Надійний захист від дій аферистів - Ваша пильність, обережність та інформованість.

Якщо ж, попри всі застережні заходи, ви чи ваші рідні стали жертвою подібного злочину, негайно звертайтеся до найближчого відділу або відділення поліції або зателефонуйте за номером 102.