В Україні до кінця першої декади вересня очікується переважно сонячна і тепла погода. Огляд погодних умов на тиждень з 4 по 10 вересня підготував кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кібальчич – повідомляє METEOPROG.com.

«Впродовж найближчого тижня над більшою частиною Східної та Центральної Європи очікується антициклональний тип атмосферної циркуляції. Переважатимуть баричні гребені та поля високого тиску. Як результат, на величезних теренах від країн Балтії до Криму та Греції встановиться спокійна суха погода з комфортними температурними показниками», – йдеться в повідомленні.

Синоптик також зазначив, що в Україні температурний фон виявиться трохи вищим за норму, а кількість опадів буде вкрай малою, що в комплексі з низькою відносною вологістю сприятиме розвитку посухи та збереженню в лісах найвищого рівня пожежної небезпеки.

У понеділок, 4 вересня, короткочасні дощі з грозами очікуються в західних, східних та Київській областях. На решті території України переважно без опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +13...+18°С, вдень +26...+31°С; у західних та північних областях +18…+23°С.

У вівторок, 5 вересня, у більшості областей України погода очікується без опадів. Лише вночі та вранці у Приазов'ї, а також на Півночі Лівобережжя пройдуть місцями невеликі дощі, можливі грози. У західних областях вночі та вранці можливий туман. Вітер північний, 5-10 м/с, у західній частині змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вночі +12…+17°С, у Криму до +21°С. Вдень повітря прогріється до +23...+28°С, у Миколаївській та Одеській областях +30...+31°С.

У середу, 6 вересня, погоду в Україні визначатиме малорухомий антициклон, тому опадів не передбачається. У західній частині вночі та вранці тумани. Вітер переважно північної чверті, 3-8 м/с. Температура повітря вночі становитиме +11…+16°С, вдень +23…+28°С, у східних та південних областях до +31°С.

У четвер, 7 вересня, утримається тепла і сонячна погода. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +11…+16°С, вдень +23…+28°С, у південних областях та у Приазов'ї до +32°С.

У п'ятницю, 8 вересня, антициклон продовжуватиме визначати погодні умови в Україні. Очікується малохмарна, суха і тепла погода. Вітер північно-східний, 5-10 м/с, у Криму та Приазов'ї можливі окремі пориви 15-17 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +11…+16°С, у Карпатах, північних та східних областях +6…+11°С. Вдень повітря прогріється до +23...+28°С, на крайньому півдні та в Криму місцями +30...+31°С.

У вихідні, 9-10 вересня, вплив антициклону збережеться. Незважаючи на те, що атмосферний тиск почне поступово падати, умов для випадання опадів не очікується. Всі атмосферні фронти будуть далеко за межами України, а досить низька відносна вологість перешкоджатиме виникненню значного хмарного покриву, тому погода залишиться сонячною в більшості областей. Вітер буде змінних напрямків, слабким. Температура повітря вночі становитиме +10…+15°С, вдень +24…+29°С.