Фото Лариси Леонтюк

До кінця місяця та в перші дні вересня в Україні очікується переважно спекотна та суха погода. Дощі частіше проходитимуть у західних, іноді у північних областях. Такий прогноз підготував Ігор Кібальчич, кандидат географічних наук, синоптик.

У зв'язку з формуванням висотного антициклону та циркуляцією сухого тропічного повітря в його межах, над більшою частиною нашої країни протягом найближчого тижня переважатиме спекотна погода без істотних опадів. Більш комфортні температурні показники та дощі прогнозуються лише для мешканців західних областей України.

У понеділок, 28 серпня, погодні умови в Україні визначатиме малоградієнтне поле зниженого тиску. Суттєвих опадів не передбачається. Лише вдень місцями у західних областях можливі локальні грозові дощі. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +18...+23 °С, вдень +30...+35 °С, у центральних, південних та Вінницькій областях +33...+38 °С.

У вівторок, 29 серпня, у північних областях, вдень також місцями у західному регіоні, пройдуть короткочасні грозові дощі. На решті території України без істотних опадів. Вітер східний, південно-східний, 5 - 10 м/с, при грозах місцями шквали, 15 - 20 м/с. Температура повітря в нічний час становитиме +18...+23 °С, у східних та північних областях +13...+18 °С. Вдень максимальна температура досягне +28…+33 °С, у центральних, південних, Київській області, а також у західному регіоні +33…+38 °С.

У середу, 30 серпня, вночі у західних та північних областях місцями пройдуть невеликі короткочасні дощі із грозами. Вдень у західних областях очікуються грозові дощі, в окремих пунктах можливий град та шквали, 15 – 20 м/с. На решті країни без опадів. Вітер східний / південно-східний, 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі +15…+20 °С, на півночі Лівобережжя +11…+16 °С. Вдень максимальна температура становитиме +27…+32 °С, у західних та Київській областях місцями до +35 °С.

У четвер, 31 серпня, в Україні переважатиме поле підвищеного тиску. Суттєвих опадів не передбачається. Винятком стануть західні області, де близькість атмосферного фронту збільшить можливість випадання дощів, подекуди у супроводі гроз. Вітер переважно південно-східного напрямку, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +14…+19 °С, вдень +28…+33 °С, у західних областях +25…+30 °С.

У п'ятницю, 1 вересня, нестійка з опадами погода утримається у західних областях, вдень також місцями у Київській та Чернігівській областях. На решті України переважно сухо. Вітер південно-східний, у західних областях північно-західний, 5 - 10 м/с. Температура повітря вночі +15...+20 °С, вдень у західних областях +23...+28 °С, на решті країни +29...+34 °С.

У суботу та неділю, 2 – 3 вересня, малорухомий атмосферний фронт зіпсує погоду у західних областях. Тут періодично очікуються короткочасні грозові дощі. На решті території України опадів не передбачається. Вітер східний / північно-східний, 7 - 12 м/с. Температура повітря вночі становитиме +13…+18 °С, вдень +28…+33 °С, у західних областях +22…+27 °С.

У зв'язку з переважанням спекотної та сухої погоди, у більшості областей очікується найвищий рівень пожежної небезпеки (5 клас).