До початку нового навчально року залишається два тижні.

Найголовніше – створити максимально безпечні умови у закладах освіти для всіх учасників освітнього процесу. Міносвіти разом із МВС, ДСНС, Нацполіцією, головами ОВА, департаментами освіти та територіальними громадами робить усе можливе, аби розпочати навчальний рік очно, де це дозволяє безпекова ситуація, і, звісно, де є захисні споруди, написав міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У підсумку – нині близько 41% всіх закладів освіти має можливість розпочати навчання в традиційному форматі.

Найвищі показники готовності до освітнього процесу в очній формі у Львівській області – 83%, Чернівецькій – 78% та місті Києві – 68%. Інші області продовжують активну роботу у створенні належних і безпечних умов у закладах освіти для навчання офлайн.

Щодо ЗЗСО. Спецкомісії провели обстеження у 86% шкіл, з них у майже половини (48%) є захисні споруди.

Дуже важливо, щоб батьки мали змогу на власні очі переконатися, що їхнім дітям буде безпечно перебувати у закладах освіти. Тому директорів шкіл просять надати можливість батькам побачити умови перебування учнів в укриттях у разі сигналу «Повітряна тривога» та бути в постійній комунікації з ними.

Директори можуть запропонувати організувати батьківські збори, які традиційно проводяться перед початком нового навчального року, у захисних спорудах.

Також разом з партнерами Фондом «Східна Європа» та ДСНС започаткована програма «Безпечна школа», у межах якої буде обрано 20 шкіл для облаштування укриттів у відносно безпечних областях України. ЮНІСЕФ допоможе облаштувати захисні споруди у 73 школах України.

МОН разом з Мінцифри запустили проєкт «Wi-Fi в укриттях» для можливості продовження навчання.

З метою надання якісних освітніх послуг для тих здобувачів, які не мають можливості навчатися очно, спільно з партнерами Міносвіти працює над оновленням контенту та забезпечує вчителів необхідними девайсами для дистанційної освіти.