Близько 20 тисяч воєнних злочинів сьогодні зареєстровано всіма правоохоронними органами. Ведуться розслідування, вже є перші вироки. Про це очільник МВС Денис Монастирський заявив під час відкриття виставки підбитої російської техніки у Києві, яку він відвідав разом із міністром оборони Олексієм Резніковим.

«Ми з вами розуміємо, щоб більшість вироків будуть заочними, вони будуть стосуватися тих військовослужбовців, яких ми встановлюємо зі списків військових частин, які воювали на Київщині, Сумщині, Чернігівщині, Харківщині. Завдяки відеофіксації, показам свідків, ми встановлюємо хто саме вчиняв ті чи інші злочини і по дрібках збираємо всю картину, яка буде представлена як в українському судді, так і в міжнародних судових інстанціях», - зазначив очільник Міністерства внутрішніх справ.

Окрім того, міністри відзначили, що представлені на виставці експонати - знищені танки та БМП, а також інше воєнне обладнання, що його окупанти використовують у війні проти України, є доказами цих злочинів.

«Для мене, як юриста, взагалі важливо, щоб ці рештки ворожої техніки були і в Гаазі, і в Нюрнбергу. Тому що їхні злочини мають бути покарані і вони заплатять за життя кожного українця, кожну зруйновану домівку. І це буде якраз доказом того, що вони були тут і ось в я кому стані опинилася», - заявив Міністр оборони України Олексій Резніков.