З 1 січня 2023 року Національний банк розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003-2007 років (попереднього покоління).

Замість них в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети, а саме:

▪️ обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;

▪️ банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Для чого замінювати банкноти попереднього покоління?

Підвищення якості готівки в обігу.

Банкноти попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу, мають значну зношеність.

Їх заміна дасть змогу поліпшити готівкові розрахунки та їхню зручність для населення.

Осучаснення дизайну банкнот.

Велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.

Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян.

Як відбуватиметься поступова заміна?

З початку наступного року Національний банк спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот, зокрема:

▪️ банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій;

▪️ НБУ припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.

Із банків банкноти попереднього покоління більше не повертатимуться в обіг. Їх передаватимуть до Національного банку для подальшої утилізації.

Проте такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати.

Водночас поступово в обігу з’являтимуться «сріблясті» монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналами 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.