З початку літа на водоймах України загинуло понад 30 дітей, інформує ДПРЗ-9.
Зокрема, 25 червня в с. Ковалихи Смоленського району Черкаської області потонула дівчинка 2011 народження, яка з необережності впала в яму на території приватного будинку.
В цей же день на ставку біля с. Первомайське Розовського району Запорізької області втопилися дві дівчинки 2009 та 2008 року народження, які без дозволу батьків поїхали на водойму.
У селі Дворіччя Теребовлянського району Тернопільської області на ставку внаслідок необережного купання втопилися двоє хлопців 2005 і 2003 років народження.
Тому рятувальники вкотре нагадують правила поведінки на водоймах для дітей.
- Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
- До купання допускаються групи дітей до 10 осіб під наглядом одного відповідального, що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.
- Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватися під наглядом медпрацівника.
- Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей аварійно-рятувальними службами ретельно перевіряється дно, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.
- Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
- Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).
- До та після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх в ряд у відповідності до своїх куп одягу.
- Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.
При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.
Служба порятунку вкотре закликає відповідальніше слідкувати за дітьми та не дозволяти дітям купатися самостійно!
Додати коментар