З настанням зимового періоду для обігріву домівок люди активно використовують різноманітні електричні прилади. Аби безпечний на перший погляд прилад не став причиною трагедії, перед його експлуатацією необхідно ретельно ознайомитись із заходами безпеки, визначеними виробником, та загальними правилами пожежної безпеки у побуті, - радять рятувальники ДПРЗ-9.

Рекомендовано дотримуватися наступних правил:

  • електрообігрівальні прилади повинні бути сертифіковані та придбані в спеціалізованих магазинах;
  • під час використання слід дотримуватись інструкції з експлуатації обігрівача;
  • не можна накривати або сушити на них речі, ставити обігрівачі впритул до легкозаймистих поверхонь та матеріалів;
  • необхідно стежити за тим, аби прилад не перекинувся, або на нього випадково не впали інші речі, що можуть зайнятися;
  • не можна залишати електроприлади увімкненими на ніч або без догляду;
  • категорично забороняється залишати під наглядом малечі;
  • заборонено використовувати для обігріву прилади, які для цього не призначені, наприклад, газові плити.

Використання значної кількості електричних споживачів великої потужності може перевантажувати застарілу електромережу та стати причиною короткого замкнення. Електропобутові прилади повинні бути справними, без пилу, бажано не ремонтувати їх самостійно, не робити скруток проводів, не вмикати декілька пристроїв в один подовжувач.

Окрім побутових приладів необхідно звернути увагу на справність пічного опалення, котлів, загального стану електрогосподарства.

Особливе занепокоєння викликають люди похилого віку, особи з інвалідністю, багатодітні родини, які потребують соціальної допомоги. Цим категоріям складніше слідкувати за дотриманням пожежних вимог. Саме тому, рятувальники Покровська регулярно проводять профілактичну роботу в житловому секторі та серед мешканців на території обслуговування та закликають бути уважнішими, відповідально ставитися до порад Служби порятунку. У разі пожежі одразу телефонуйте за номером «101»!